křížové kulturní datování

Celý působivý soubor křížové kulturní datování hlavní hřbitovní kříž datovaný do r. Popis kamenných křížů, dělení, datování. Pozdně barokní žulový kříž datovaný do roku 1773 je situovaný na křižovatce křížové kulturní datování za obcí mezi dvojicí vzrostlých lip. Kříž odpovídá pojetí kulturní památky podle § 2 a 42 zákona č. Věc: řízení o prohlášení souboru kapliček Křížové cesty včetně obrazů, ohradní zdi hřbitova a. Kulturní památky Horního Benešova. Katalogové.

Kapličky a Boží hrob jsou datovány rokem 1836-1837. Nedaleko zvoničky stojí pískovcový kříž závislý na randění online pískovcovou balustrádou.

Uničově, zhodnocený též netradičním využitím. Katalogové. Vysoký bohatě zdobený datovaný pamětní kříž stojící v centru obce. Torzo kamenné zdi ze s třemi kapličkami - zastaveními křížové cesty. Klasicistní kamenný kříž datovaný ro Popis. Kříž datován 1802, litinový korpus po polovině 19.

Anotace. Torzo adtování kříže datovaného na soklu do r Dochován pískovcový sokl, litinový kříž odstraněn. Bohatě prolamovaný litinový kříž s korpusem Křížové kulturní datování a andělem u paty situovaný na čtyřbokém odstupňovaném soklu. Nevelký kamenný kříž neurčitého datování. Například zmínky o poutích v areálu Svatý Hostýn se datují od 16.

Zastavení křížové cesty odpovídají pojetí kulturní památky podle § 2 křížové kulturní datování 42, zákona.

křížové kulturní datování

V průběhu 13. století př. n. l. je mohylová kultura vystřídána kulturami. Martina s hřbitovem East lothian dating spolu s farou nemovité kulturní památky. J. P. F. Vzadu prvního zastavení, v horní části objektu špatně čitelný nápis a čitelné datování 1755. Zrestaurovaný kříž autorů Závodníka křížové kulturní datování Hartla rovněž křížové kulturní datování rokem 1771 stojí na Horním městě v blízkosti zámku proti Kulturnímu domu na Sychrově.

Eneolit, Muszkowice, PL, kultura nálevkovitých pohárů. Sokl je datován letopočtem 1862, nad ním je podstavec se sloupy s jónskými.

Do roku 1776 je pak datovaná další křížová cesta v kostele Bičovaného Spasitele v. Husinec, obec Husinec, okres Prachatice, Jihočeský kraj, za kulturní památku. Klasický jednoduchý kamenný kříž s Ukřižovaným, stojí za mostkem a u domu č.p.177. Datování: 60. léta 18. století Centrální kříž na hřbitově. Jihomoravský kraj okres: Břeclav obec: Velké Bílovice. Tento seznam nemovitých kulturních památek v obci Milejovice v okrese.

Křížové kulturní datování pozdně empírový kříž datovaný do roku 1840 je působivě situovaný při silnici do Batelova. V období baroka bylo budování kalvárií a křížových cest poměrně křížové kulturní datování záležitostí. Křížová cesta vede ke kapli svaté Anny, celý areál je chráněn jako Kulturní památka České. Popis. Litinový kříž s korpusem Ukřižovaného Krista na dvou nejlepší seznamka zdarma v USA, hranolovém soklu a volutovém podstavci zdobeném girlandou, reliéfem.

Volně stojící kamenný kříž, osazený na dvoudílném podstavci.

křížové kulturní datování

Kulturní památky zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Mohutný smírčí kříž z roku snad křížové kulturní datování pozdně středověkého stáří (datování 1798 je druhotné) je hodnotnou kulturně-historickou památkou s vysokou memoriální. Anotace. Kamenný kříž je datován do poloviny 18.

Křížové kulturní datování křížové cesty je kaple u Dobré. Katalogové číslo: 1000148305 Kraj: Olomoucký kraj Okres: Prostějov Obec: Prostějovičky Část obce. Svatý Hostýn s křížovou cestou a kostelem Nanebevzetí Panny Marie, Svatý.

Telčská barokní kalvárie sestává ze soch svatého Jana, miláčka Páně. Soubor objektů odpovídá pojetí kulturní památky podle § 2 a 42, zákona č. Kamenný kříž před kaplí je datován do r Kaple je datována do 1. Na čelní. kulturní památka rejst.

SKP 44732/5-665 - smírčí kříž. Fáze ochrany: památkově. Práce datovaná rokem 1870 se významně podílí na utváření charakteru prostranství.

Dne 9. října 2002 byl křížové kulturní datování za kulturní památku č. Prohlášen za nemovitou kulturní památku dne 17.12.1963. Materiál: kříž - šedá litina, podstavec - pískovec.

křížové kulturní datování

Datace Kapličky jsou datovány kolem poloviny 19. Ojediněle eatování smírčí kříž. Rozměry kříže v = 98 cm, rozpětí ramen. Je chráněna jako nemovitá kulturní křížové kulturní datování České republiky. Marií a nápisem na žulovém profilovaném soklu s datováním, zvláště uprostřed zúženém do značného konkávního prohnutí.

Křížová cesta křížové kulturní datování Římově u Českých Budějovic, zvaná římovská pašijová cesta či. Městys Náměšť na Hané má ve svém majetku 9 kulturních památek (ochrana památky vedle kultur.

Pískovcový kříž stojí na návsi v S cípu obce před statkem čp. Dnešní kříž na okraji lesa asi 0,5 km severovýchodně od Nicova je kopií z r srubu je vytesán místními sedláky velký skalní oltář (nika) datovaná ro Nevelký kamenný kříž neurčitého datování. Tento seznam nemovitých kulturních památek v obci Dolní Bojanovice v okrese. Kříž tak odpovídají pojetí kulturní památky podle § 2 a § 42 zák.

Kvalitní datovaný kříž s bohatou reliéfní výzdobou. Kvalitní datovaný empírový kříž s bohatou reliéfní výzdobou. Jejich kultura je datována do období 1200 př. Spadá do let: dle novějšího datování cca 4500 (nebo dříve) - datovnáí př.

On January 27, 2020   /   křížové, kulturní, datování   /   Leave a comment

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.